Announcement

author

Updated Spring Team Lists

Posted by Whistler Youth Soccer Club on Apr 23 2014 at 09:59PM PDT

Dear WYSC Parents and Players,

An email went out to all divisions U10-U14 in the last couple of days with information about the Green River League Schedules and updated team lists. Teams often change in spring due to new players registering and changes in coaches etc etc.

All schedules have been uploaded to the left under LINKS, so please refer to these and ask your coach if you have any questions.

Below are all divisions updated Team Lists for the Spring
If your name does not appear on a team list please email whistlersoccer@hotmail.com as you are not registered.

U10 Boys Division

Team : U10 Boys Team#1- TBA

Players

First Name Last Name
Andrew Lacroix
Calum Mishaw
Dylan Stein
Hugo Steiner
Justin Brotherton-Pitts
Kou Takaishi
Logan Anderson
Rowland Legg
TAYLOR BOEHM
Tristan Curran

Team : U10 Boys Team#2 – Justin Mason

Players

First Name Last Name
caleb chomlack
Dax Francis
Dylan Boyd
Jaxon Iatan
Kekoa Thomas-Gunby
Kenta Tanaka
Liam Forsyth
reuben groot
ryder huxtable
Truth smith
Hugo Mason

Team : U10 Boys Team#3 – George MacLeod

Players

First Name Last Name
Duncan MacLeod
Henry Grant
Jimmy Finn McLatchie
Kai Schnur
Kane Gascoigne
luke cedric seco
matthew roth-wallman
Oliver Strim
Quinn Goertzen
Wei Tien Ho

Team : U10 Boys Team#4 Roger Soane

Players

First Name Last Name
Branden Skoupas
clayton smyth
David Peatfield
Emerson Raffler
Felix Schnur
Gregor Tait
Kieren Ferguson
Luke Soane
Noah Shepherd
Shota Toyoshima

Team : U10 Boys Team#5 – Wes Feagan

Players

First Name Last Name
Charlie Mclatchie
Daniel Gannon
Felix Shorter
kenzo okazaki
Linus Kloepfer
mickey Furey
Nicholas Cave
Sabin Feagan-Dixon
Tanner Knapton

Division : Boys U12

Team : U12 Boys Team#1 – Tuck/Jeff

Players

First Name Last Name
Adam Brett
Brendan Keuling
Cove Beaven
Jaden Legate
Jaden Tucker
jadyn chomlack
joshua jeffers
Roan Isert
Ryu Takaishi
Sam Mason
Samuell English
Stephen Cousar
TJ Jackson

Team : U12 Boys Team#2 – Rob/Shannon/Jordan/Kevin

Players

First Name Last Name
David Lee
Hugh Saint Jacques
Izzy Farrow
Jett Williams
Justin Darnbrough
Kai Martin
Kai Smart
LIAM TENNOCK
Luke Haasen
Marco Jelenic
MAtthew Susko
Trenton Schumann
Udaykaran Madaan
Zayden Goertzen

Team : U12 Boys Team#3 -Foz/Dave

Players

First Name Last Name
Andrew Salter
Anthony Reimer
Ben Hepditch
Christopher Cox
david wood
Devon Douglas
Eric Milley
Jacob Garcia
Leif Gascoigne
Matthias Shorter
Nelson Fish
Saxon Forster
Willy Barrigan

Division : Girls U10

Team : U10 Girls Team#1-Luke/JF

Players

First Name Last Name
Anika Husken
Aurora Carson
BAILEY BOEHM
isabella ellott
Julianna Reimer
Juliette Pelchat
Kaila Lafreniere
Kierstin Higgins
Maggie Crompton
Maya Ferdinands
Sage Eberhard
Tatum Nash
Taylor Legge

Team : U10 Girls Team#2 – PJ/Marv

Players

First Name Last Name
Alexa Brownlie
brooke romano
Corinne Haasen
Emily Stalker
Erin Husken – withdrawn
georgia huxtable
Grace Evans
jacqueline smith
Lara Mason
Maya Tennock
Savannah O’Heany
Shea Reed
Sierra Johnston – withdrawn
Julia Hepditch

Team : U10 Girls Team#3 – John/Will

Players

First Name Last Name
Abbey Mellor
Ella Tiedeman
Embyr-Lee Susko
Felicity Cox
Georgia Armstrong
isabelle chafe
Katelyn Garcia
Katelyn Peterson
Nadia Jelenic
Robyn Minton
Skyla Trousdale
Sophi Lawrence
Takaya Maynard

Division : Girls U12

Team : U12 Girls Team#1 Whistler United-Jack

Players

First Name Last Name
Aislinn Gannon
Amanda Mason
Elle Johnston
Georgia Crompton
Hailey Jackson
hannah Mckenzie
Isabella Linton
Jasmin Linton
Kaia Huxtable
Lily MacConnachie
Madelyn Low
Soyoung Jeong
Tara Branigan
tessa furey

Team : U12 Girls Team#2 – Powder Hounds-Alan

Players

First Name Last Name
Abby Unruh
Camie Matteau Rushbrook
Jaden d’Artois McCurry
Jenica Felius
Jerita Mingotti
Jordane Way
Kaitlyn Hill
Kayla Sopp
Mallory Mellor
Nicole Shellborn
ryann kristmanson
siena von rosen
sierra gage
Talula Klein

Team : U12 Girls Team#3 Whistler Storm-Andrew/Dave

Players

First Name Last Name
Caitlin Nash
Desire Deschenes
Jade Quinn-McDonald
Kate Risso
Katie Faerge
Lucy Kloepfer
Lydia Davis
Maya Uggeri
olivia ellott
Samantha Deally
Sophia Chalk
Sydney Wilson
Vanesa Larsen
Zoe Lacroix

U14 Boys Division
Team : Whistler#1 – Amanda Welton

Players

First Name Last Name
Bartosz Warzybok
Evan Ishii-Delukas
Goro Toyoshima
Ian Brett
Kanta Onishi
Luke Smart – withdrawn
Manuel Leycegui
Matthew Ogilvie-Turner
Nikolas Rohde
Noah Brusse
Noam Steele
Oskar Steiner
Owen Langtry
Ryan Knight
Solomon Szocs
Tasman Forster
Zachary Welton
Chika Takaishi

Team : Whistler#2 – Chris Carlucci

Players

First Name Last Name
Aidan O’Heany
Callum Clarke
carter krasny
Cody Flann
Connor Darnbrough
Drew Palm
eric smith
Fraser Doak
Ian Davidson
Julien Chartrand
Michael Murdoch
Orion Denroche
Rhys Higgins
Sam Johnston
Stephane Dziedzic
Xavier Roy Cadoret
Chika Takaishi – moved to Team#1

U14 Girls Division

Team : U14 Girls #1 Tim and Lynda

Players

First Name Last Name
Amy Ertel
Aoife Gannon
Arabella Ng
Benita Peiffer
Caleigh Lamont
Charlotte feagan-Dixon
Emma Cronin
Gabby Flynn
Gigi Kranjc
Jasmin Skoupas
Lace Anderson
Nevada Knapton
Nicole Boulanger
Paige McKenzie
Rachel Unruh
Rena Nakajima
Sydney Lovell
Wynnie ( Arianwyn) Tipton

Team : U14 Girls W#2 Otto/Wayne

Players

First Name Last Name
amy romano
ayden kristmanson
Caitlin Hamilton
Hailey MacDonald
Hannah Peatfield
Jacqueline Perolli
Jade Eberhard
Jen Lafreniere
Jillian (J.J.) Deane
Kamryn Sharpe
Lauren Wentzel
Leah Brownlie
Pietra Kamstra
Roshan Beaven
Victoria Saldat

Comments

There are no comments for this announcement.